You must log in to pass this quiz.
Jestem absolwentką Wydziału Lekarsko-Dentystycznego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Od 2016 roku pracuję w Katedrze i Zakładzie Chorób Przyzębia Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W 2020 roku obroniłam z wyróżnieniem pracę doktorską. Nieustannie szkolę się w zakresie stomatologii estetycznej, periodontologii, chirurgii, protetyki, czy radiologii.
• w 1992 roku ukończył studia medyczne w Collegium Medicum na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie,
• od 1994 roku jest organizatorem kursów praktycznych oraz wykładów z dziedziny laseroterapii, leczenia chorób przyzębia, mikrochirurgii periodontologicznej,
• od 1996 roku jest twórcą Centrum Periodontologiczno-Endodontycznego GLOBUS w Krakowie, które w 2019 roku przekształcił w Centrum Periodontologiczno-Implantologiczne Periopraktyk, stając się jego właścicielem,
• w 1999 roku uzyskał specjalizację II stopnia w periodontologii,
• w 2003 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych,
• w 2012 roku ukończył Autorski program Prof. Dr Markusa Hürzelera PERIODONTOLOGICZNO – IMPLANTOLOGICZNE CURRICULUM, którego był moderatorem i opiekunem naukowym,
• w 2013 roku ukończył podyplomowy, dwuletni program New York University College of Dentistry: Implant Continuum Education NYU & OSIS & CEIA Advances in Implantology and Periodontics.
Ponadto jest członkiem Europejskiej Federacji Periodontologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego. By móc się dzielić swoją wiedzą został autorem wielu publikacji z zakresu leczenia chorób przyzębia.
Mgr fizjoterapii, ukończył studia na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Jego pasja skierowała się w kierunku rehabilitacji stawu skroniowo- żuchwowego. W swojej praktyce zajmuje się również rehabilitacja pacjentów po leczeniu onkologicznym . Jest autorem artykułów w magazynach branżowych dla higienistek stomatologicznych.
Dyplomowana higienistka stomatologiczna z ponad 20-letnim doświadczeniem klinicznym. Współpracuje z kilkoma klinikami stomatologicznymi na terenie Śląska: SIDENT, SIDENTAL. W 2022 roku nawiązała także współpracę z Narodowym Instytutem Onkologii w Gliwicach, gdzie sprawuje opiekę nad jamą ustną pacjentów onkologicznych. Prelegentka na licznych konferencjach, sympozjach i szkoleniach. Autorka wielu artykułów w magazynach branżowych. Członek honorowy, współzałożyciel i wykładowca Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej, członek Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.
Jej głównym celem zawodowym jest promowanie nowych standardów pracy higienistki stomatologicznej.
Ambasadorka marki ELGYDIUM.
Ukończyła z wyróżnieniem Pomorski Uniwersytet Medyczny, obecnie jest w trakcie zdobywania tytułu doktora nauk medycznych. Pracuje w Dental Center Wejt&Tawakol, gdzie zajmuje się głównie stomatologią zachowawczą oraz pedodoncją. Wierzy, że kluczem do zdrowego uśmiechu jest nie tylko leczenie, ale przede wszystkim edukacja pacjentów w zakresie codziennej higieny jamy ustnej oraz stara się, aby jej pacjenci, zarówno mali, jak i dorośli, zrozumieli, jak ważna jest profilaktyka w zapobieganiu chorobom jamy ustnej.
Kierownik Zakładu Chorób Błony Śluzowej Jamy Ustnej i Przyzębia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Konsultant wojewódzki w dziedzinie periodontologii. Od czasów studiów związana z Zakładem Periodontologii i Chorób Błony Śluzowej Jamy Ustnej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu periodontologii i immunologii. Swoje kwalifikacje skutecznie wykorzystuje w codziennej praktyce stomatologicznej lecząc pacjentów z chorobami przyzębia z wykorzystaniem nowoczesnych technik chirurgii periodontologicznej regeneracyjnej i estetycznej.
Higienistka stomatologiczna, która posiada dwa zawody, zaczynała jako asystentka stomatologiczna. Od siedmiu lat związana z kliniką w Opolu, gdzie dba o pacjentów ortodontycznych.
Od początku swojej pracy asystowała przede wszystkim przy zabiegach ortodontycznych, jednak współpracowała również z lekarzami innych specjalizacji. Obecnie pracuje samodzielnie z pacjentami orto, wykonuje zabiegi higienizacji, wybielania zębów, infiltracji próchnicy Icon.
Pasjonatka swojej pracy, zdobywa nowe doświadczenia przez udział w licznych kongresach i szkoleniach, ciągle podnosząc swoje kwalifikacje. Wyznaje zasadę, że nie idąc do przodu, cofasz się.
Wykładowca przedmiotów zawodowych (asystowanie lekarzowi dentyście oraz działalność zawodowa higienistki stomatologicznej) w Niepublicznej Szkole Policealnej.
Pełni również rolę opiekuna pracowni zawodowej.
Ambasadorka firmy Pierre-Fabre. Prowadzi również indywidualne szkolenia z higienizacji. Bierze aktywny udział w wielu akcjach profilaktycznych
Dyplomowana higienistka stomatologiczna z ponad 20-letnim doświadczeniem klinicznym. Współpracuje z kilkoma klinikami stomatologicznymi na terenie Śląska: SIDENT, SIDENTAL. W 2022 roku nawiązała także współpracę z Narodowym Instytutem Onkologii w Gliwicach, gdzie sprawuje opiekę nad jamą ustną pacjentów onkologicznych. Prelegentka na licznych konferencjach, sympozjach i szkoleniach. Autorka wielu artykułów w magazynach branżowych. Członek honorowy, współzałożyciel i wykładowca Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej, członek Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.
Jej głównym celem zawodowym jest promowanie nowych standardów pracy higienistki stomatologicznej.
Ambasadorka marki ELGYDIUM.
Ukończyła studia na Oddziale Lekarsko-Dentystycznym Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu w 2015 roku. Od 2016 roku związała swoje życie zawodowe z Zakładem Chorób Przyzębia i Błony Śluzowej Jamy Ustnej w Zabrzu. Prowadzi zajęcia dydaktyczne z zakresu periodontologii, zarówno ze studentami polsko-, jak i anglojęzycznymi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. W 2023 roku obroniła tytuł doktora nauk medycznych w tematyce związanej z chirurgicznym leczeniem defektów śluzówkowo – dziąsłowych. Jest współautorem licznych publikacji na temat zagadnień związanych z periodontologią oraz laseroterapią. Członkini Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Laserowej. Współwłaścicielka dwóch centrów stomatologicznych w obrębie województwa śląskiego.
Jest absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie, później Warszawski Uniwersytet Medyczny (1981). Prof. Andrzej Wojtowicz pracował w Centrum Biostruktury WUM, w Zakładzie Histologii i Embriologii, następnie w Centralnym Banku Tkanek; w WUM uzyskał tytuł doktora nauk medycznych i doktora habilitowanego, następnie w 2006 r. tytuł Profesora. Od 1996 r jest kierownikiem Zakładu Chirurgii Stomatologicznej WUM-UCS.
Przebywał na wielu stypendiach zagranicznych, m.in. Erasmus (Konya Univ Turcja), Universite d’Orleans we Francji, następnie Univ. North Carolina – Chapell Hill Dental School, , Dept. of Periodontology, New York University, Catholic Univ.Louven, Belgia i inne. Był dyrektorem na Polskę NYU – Dental School, współorganizował wymianę naukową wielu lekarzy chirurgów stomatologów, implantologów.
Jest promotorem ponad 40 prac doktorskich, autorem ponad 300 publikacji, wykładowcą na ponad 300 kongresach krajowych i zagranicznych.
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Europejskiego Towarzystwa Banku Tkanek, IADR, gdzie w roku 2002 wystąpił na głównej sesji jako invited spiker. Jest byłym prezesem/prezesem honorowym PTCHjU (PTCHSiS), Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej OSIS, członkiem Europejskiego Centrum Terapii Komórkami Macierzystymi, byłym członkiem zarządu EDI, byłym członkiem zarządu EAO. Był członkiem Centralnej Komisji ds. Tytułów i Stopni Naukowych.
Zainteresowania naukowe prof. Wojtowicza to badania nad fizjologią i patologią wyrzynania się zębów, przebudową tkanki kostnej w warunkach fizjologicznych, patologicznych, interakcji leków z metabolizmem tkanki kostnej, nad preparatami kościozastępczymi. Szczególnie intensywnie prowadzi badania nad możliwościami rehabilitacji implanto-protetycznej, a w ostatnich latach implanto-protetyki ratunkowej u pacjentów z atrofią kostną/szczękową i wieloma schorzeniami ogólnoustrojowymi; jednocześnie wykorzystując w pracy klinicznej wirtualne narzędzia do projektowania implanto-protetycznego. Jest autorem/kierownikiem 8 projektów NCN, NCBIR.
Prof. Andrzej Wojtowicz jest konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chirurgii stomatologicznej i biegłym sądowym. Od początku pracy dydaktyczno-klinicznej organizuje i realizuje programy dydaktyczne, przeddyplomowe, podyplomowe oraz specjalizacyjne. Jest autorem wielu programów edukacyjnych w tym 8 lekcji dla lekarzy dentystów na internetowej platformie edukacyjnej MPI (Izba Lekarska).
Jest autorem i współautorem ponad 170 prac naukowych opublikowanych w recenzowanych czasopismach krajowych i zagranicznych. Jego pracę naukową uzupełniają liczne komunikaty przedstawione na zjazdach, konferencjach i sympozjach krajowych i zagranicznych. Jest autorem podręczników dla studentów i lekarzy oraz kierownikiem specjalizacji z zakresu periodontologii.
Absolwent Pomorskiej Akademii Medycznej, specjalista periodontolog. Uczestniczył w licznych kursach, warsztatach i konferencjach, głównie z zakresu chirurgii śluzówkowo-dziąsłowej i implantologii w kraju i za granicą.
Jest współwłaścicielem prywatnej kliniki „Biała Szuflada” z oddziałami w Choszcznie i Szczecinie, pracuje jako implantolog w Klinice Medico.
Prowadził ćwiczenia ze studentami w ramach studium doktoranckiego w Zakładzie Periodontologii PUM. Entuzjasta implantologii i zarządzania tkankami miękkimi.